Пломбіри під сургуч, пластилін

Пломбіри

По своїй суті пломбір це печатка з металевим кліше яка призначена для нанесення відбитку на сургуч чи пластилін. Сучасні методи виготовлення металевого кліше дозволяють дуже швидко отримати чіткий і досить складний малюнок, це може бути текст чи якесь зображення. Малюнок знаходиться в середині контуру, який при нанесенні створює чіткий випуклий орнамент, так відбиток має завершений вигляд.

Ппломбір має круглу форму. Діаметр може бути різним. Так для пломбірів під пластилін найпопулярніші діаметри кліше від 20 до 35 мм, а під сургуч від 25 до 40 мм.

Пломбіри під сургуч

Пломбіри, які використовуються для роботи з сургучом, оснащуються дерев’яною ручкою. Таким чином їх зручніше використовувати, а дерев’яна ручка запобігає контакту розігрітого сургучу і руки. Найчастіше сургучними печатками опечатують офіційні документи, конверти які можуть містити запрошення, привітання чи ділові папери, службові журнали. Також пломбіри під сургуч використовують для оформлення грамот та дипломів, рекламної та декоративної продукції. Печатка з сургучу може бути проставлена на будь-якій картонно-паперовій продукції.

Пломбіри під пластилін

Відбиток металевого кліше на пластиліні найчастіше можна побачити при опломбуванні сейфів, складів, шаф з діловою документацією тощо. Пломбір під пластилін нерідко має вигляд металевого кліше з кільцем за яке його зручно прикріпити до брелку чи ключів. Для того щоб користуватись пломбіром було простіше, а відбиток був більш чітким і акуратним, використовують спеціальні чаші для пластиліну.