Факсиміле

ФАКСИМІЛЕ — це печатка, на якій зображений підпис.

Саме слово «факсиміле» запозичено з латинської мови, що в перекладі на українську означає «зроби подібне».

На будь-якому підприємстві щодня складається велика кількість різного роду документів, які потребують підпису, принаймні, керівника і головного бухгалтера. Для прискорення процесу їх підписання все частіше використовується факсиміле, і в зв’язку з його застосуванням виникає багато питань. Чи можна підписувати всі документи таким чином?

Законодавство України це поняття не визначає, тому стверджувати щось конкретне і безсуперечне щодо факсиміле не здається можливим. Але в повсякденному розумінні це звичайна печатка, відбитком якої є підпис.

До речі, згідно з словником, факсиміле (з наголосом на другому складі) — точне відтворення якого-небудь графічного оригіналу (малюнка, рукопису, документа, підпису тощо) фотографічним способом, друкуванням або іншою репродукцією.

Для того, щоб виготовити факсиміле, потрібно:

1. Написати заяву, в якій зазначити ваші дані (для підприємства — П.І.Б. та паспортні дані, відповідального за отримання факсиміле).

2. На чистому білому аркуші паперу чорною кульковою ручкою поставити свій підпис (краще кілька разів і вибрати оптимальний (тобто найбільш типовий для вас) варіант підпису.